Atrakcje

KASIA KOWALSKA

JULIA ŻUGAJ

Jan Elf Czerwiński to wokalista/beatboxer z Gdańska, trzykrotny mistrz polski Polish Beatbox Battle kat. loop station. Od 2017 roku tworzy i wykonuje autorską muzykę na urządzeniu zapętlajacym, przepuszczając swój głos przez procesory efektowe, choć umiejętności beatboxowe i wokalne nabywał już wcześniej zaczynając w 2006 roku. W trakcie swojej kariery udało mu się uzyskać wyróżnienie w programie Szansa na Sukces, reprezentować Polskę na światowych mistrzostwach loopowania Looping Masters w Berlinie, skomponować muzykę do licznych spektakli (m.in. "Czerwony kapturek w gotik stajlu" kolektywu Mololo, ktory trafił do finału konkursu Best OFF) oraz zetknąć z wieloma wspaniałymi artystami (Dj Premier, Jacob Collier, Reinhardt Buhr, Fala Zmiany (Edzio), Immortal Onion, Chór Music Everywhere) występując w kraju i za granicą.

1ONE.

Zespół powstał w 2013r. nagrywając pierwszą płytę Njoyin.

W grudniu 20l4r, 1ONE zagrał w najsłynniejszym rockowym klubie świata *WHISKY A GO GO" w Hollywood, w kultowym klubie 'RAMONA MAINSTAGE" w San Diego, w "ADRENALINA" w Las Vegas. W grudniu 2015 roku ONE ponownie koncertował w USA m.in. dostał zaproszenie do 'WHISKY A GO GO" ale tym razem już nie jako support lecz jako gwiazda wieczoru! W klubie tym karierę rozpoczynał Jimmy Hendrix, The Doors, Guns N' Roses a ostatnio koncertował Slash. Należy dodać, że na drugiej płycie, ,,Świat Świętych Krów", gościnnie występuje Paul Gilbert, słynny gitarzysta z formacji Mr.Big. Album ten został w całości nagrany w Los Angeles. W Polsce ukazał się w kwietniu 2015r. zaś wydanie angielskojęzyczne pojawiło się na półkach sklepów muzycznych w USA 27 października 2015 r.

W Polsce 1ONE koncertował m.in.. podczas SYLWESTROWEJ MOCY PRZEBOJÓW POLSATU w Gdyni, wielokrotnie w studio AGNESZKI OSIECKIEJ z transmisją ,,na żywo" TRÓJK| Polskiego Radia, na IMPACT FESTIWAL (Katowicki Spodek), METAL HAMMER FESTIVAL (Arena Łódź) , grał jako gość specjalny z BLACK LABEL SOCIETY we wrocławskim "ETERZE" i w warszawskiej "STODOLE" a w lipcu 2019 roku 1ONE wystąpił w TAURON ARENIE przed legendarnymi DEEP PURPLE.

Latem 2020 r. ukazał się trzeci album formacji 1ONE. Jego producentami są Jun Murakawa (Soundgarden, Paul Gilbert, Nine lnch Nails) i Ryszard Sygitowicz a gościnnie na płycie występują: na gitarze Doug Aldrich ( Whitesnake), na basie Stu Hamm (Joe Satriani, Steve Vai, Frank Gambale) a na perkusji Jeff Bowders (Paul Gilbeń, Shakira, Joe Satriani), W ,,Dwudziestolatkach" w duecie z Sylwią śpiewa Grzegorz Kupczyk ( Turbo, Ceti ). Całość nagrana została w studio ,,Stagg Street Studio" w Los Angeles. Miksy - Jun Murakawa, mastering - Ruairi O'Flaherty. Skład zespołu: Sylwia Dziardziel - wokal, Aga Malicka - instrumenty klawiszowe, Artur Olkowicz bass, Daniel Wręczycki - gitara, Adrian Łukaszewski - perkusja.

NIEZNANY WYKONAWCA

 

W czasach, gdy prywatność staje się luksusem, a za normę uchodzi emanowanie swoim życiem codziennym w mediach społecznościowych, pojawia się NIEZNANY WYKONAWCA. Muzycy z dorobkiem założyli opaski na oczy, aby zamanifestować anonimowość.

Zespół postanowił zaczerpnąć swoją nazwę ze sposobu, w jaki urządzenia multimedialne wyświetlają tytuły poszczególnych ścieżek na płytach, które nie posiadają cyfrowego indeksu identyfikującego.

NIEZNANY WYKONAWCA wykorzystał swoją anonimowość, aby pokazać świat, jakim był jeszcze niedawno, kiedy sztuka i piosenka broniły się same, a nie przy pomocy portali społecznościowych.

- Dziś show biznes rozciągnął się na cały świat. Ludzie zachowują się jak gwiazdy, jakby byli Mickami Jaggerami czy Madonnami. Pokazują więc w mediach społecznościowych swoje śniadanie, łazienkę, salon, ogród, robią relację z wyjazdów i wyjść ze znajomymi… Nasza anonimowość pokazuje, że dla nas jedynym podmiotem są piosenki i przesłanie poszczególnych tekstów – mówi Jarosław C., Nieznany Wokalista i Gitarzysta, który jest też autorem tekstów.

6 sierpnia 2022 roku ukazał się debiutancki album zatytułowany „Nieznany Wykonawca”. Muzyka NIEZNANEGO WYKONAWCY nawiązuje do korzeni szeroko pojętego Rock’n’Rolla i czerpie inspiracje z gatunków, które stały się jego fundamentami.

 

NIEZNANY WYKONAWCA ma duże doświadczenie i tylko dla porządku dodamy, że muzycy go tworzący występowali wcześniej lub wciąż występują między innymi w grupach Crew, eM, Bielizna, Radio Bagdad, Mjut, Formy Planet, Ziemianie czy Łąki Łan.

Gdańsk dla Orkiestry

Copyright © 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.