Fundacja WOŚP oraz Allegro uruchomili specjalny serwis aukcyjny. Korzystanie z niego jest darmowe, a wpłaty za wygrane aukcje wpływają bezpośrednio na konto Fundacji.

Miasto Gdańsk uruchomiło aukcje z unikatowymi przedmiotami/ usługami/gadżetami związanymi z Gdańskiem.


Wśród licytowanych rzeczy znajdziemy:
1.Wylicytuj imię nowonarodzonej lwicy!

Pod koniec 2017 roku w gdańskim ZOO urodziły się czworaczki lwa angolskiegopotomstwo dumnego Arco i temperamentnej Tschibindy. Trzy samce i jedna samica. Wylicytowane imię będzie wpisane w oficjalną, lwią kartotekę.

"Każde narodziny to dobra wiadomość dla ogrodu zoologicznego - mówi Michał Targowski, dyrektor gdańskiego zoo. Lwiątka zobaczyć można w pawilonie lwów, czynnym codziennie w godz. 9.00 - 14.30".


2. Pakiet startowy nr 1 w 4. gdańskim maratonie

Gdański Ośrodek Sportu postanowił przeznaczyć na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pakiet startowy z numerem 1 uprawniający do udziału w 4. Gdańsk Maratonie.

  1. Gdańsk Maraton- wyjątkowa trasa, w wyjątkowym mieście! Gdańsk Maraton, który odbędzie się 15 kwietnia 2018 roku to nie tylko sportowe emocje, walka ze swoimi słabościami i ustanawianie nowych rekordów życiowych. To także wyjątkowa, przyjazna i szybka trasa biegu, dzięki której w ciągu tych kilku godzin potrzebnych na jej pokonanie, można poznać wiele ciekawych, często symbolicznych miejsc. To właśnie tu można pokusić się o nowy rekord życiowy na królewskim dystansie.

 

W skład pakietu startowego wejdzie dedykowana imprezie, pamiątkowa koszulka oraz upominki przygotowane przez Partnerów imprezy.

3. Pakiet startowy nr 1 w gdańskim triathlonie

Gdański Ośrodek Sportu postanowił przeznaczyć na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pakiet startowy z numerem 1 uprawniający do udziału w gdańskim triathlonie.

Triathlon Gdańsk 2018 - lokalizacja Triathlonu Gdańsk to z pewnością olbrzymi atut tej imprezy. Piękny akwen przy molo w Brzeźnie, bardzo mała odległość strefy zmian od trasy pływackiej i biegowej oraz urozmaicona trasa rowerowa przebiegająca m.in. tunelem pod Martwą Wisłą oraz biegowa, przyciągają licznych sympatyków triathlonu. Zawody zostaną rozegrane 15 lipca 2018 roku na dystansie olimpijskim - 1500 m pływania; 40 km jazdy rowerem; 10 km biegu.

4.Koszulka olimpijska od Patryka Chojnowskiego

Patryk Chojnowski- tenisista stołowy, mistrz paraolimpijski (2012), mistrz Europy

z 2011 roku w grze pojedynczej oraz w drużynie wraz z Igorem Misztalem i Sebastianem Powroźniakiem. W 2012 roku na igrzyskach paraolimpijskich w Londynie zdobył złoty medal indywidualnie w klasie 10 oraz srebrny drużynowo w klasie 9-10 razem z Sebastianem Powroźniakiem.

5.Koszulka mistrzyni olimpijskiej Natalii Partyki

Natalia Partyka – gdańszczanka i czterokrotna Mistrzyni Igrzysk Paraolimpijskich (Ateny, Pekin, Londyn, Rio De Janeiro), uczestniczka Igrzysk Olimpijskich i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski.

6. Koszulka Andrzeja Grubby i książka z autografem

Przedmioty zostały przekazane przez Panią Lucynę Grubbę- żonę najwybitniejszego w historii polskiego tenisisty stołowego.

Andrzej Grubba- najlepszy zawodnik w historii polskiego tenisa stołowego.

Swoją karierę zaczynał w klubie Neptun Starogard, w którym grał od 1972 do 1973. W latach 1973-1976 był zawodnikiem klubu AZS Uniwersytet Gdański. 
Od 1976 do 1985 reprezentował barwy klubu AZS -AWF Gdańsk.
W 1985 rozpoczął występy w niemieckim klubie tenisa stołowego TTC Zugbrucke Grenzau, w którym grał do 1987. 
Zwycięzca plebiscytu czytelników „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski w 1984.

 

 5. Rejs z patrolem wodnym Straży Miejskiej w Gdańsku

Przedmiotem aukcji jest czterogodzinny rejs łodzią hybrydową model 
Parker 6100 o mocy 150 koni mechanicznych, wykorzystywaną do 
patrolowania miejskich akwenów (m.in. Motławy, Opływu Motławy, Martwej 
Wisły i kanałów portowych).

Do udziału w rejsie zapraszamy zwycięzcę licytacji wraz z osobą 
towarzyszącą. Wygraną można zrealizować w okresie od początku maja do 
połowy września 2018 r. Dokładny termin zostanie uzgodniony z 
uczestnikami rejsu.

A tak wyglądały rejsy w latach ubiegłych:
http://strazmiejska.gda.pl/blog/2016/08/09/troche-slonca-troche-wiatru-niecodzienny-rejs-z-patrolem-wodnym/

https://www.youtube.com/watch?v=tJJVXc0s8-I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Fragment poszycia STADIONU ENERGA GDAŃSK

Podaruj sobie niepowtarzalną pamiątkę z Gdańska, a potrzebującym nieocenioną pomoc. Weź udział w kolejnej edycji WOŚP i wylicytuj jedyny, oryginalny fragment bursztynowego poszycia Stadionu Energa Gdańsk – jednego z najpiękniejszych obiektów sportowych na świecie.

 

Unikalny kawałek gdańskiego obiektu może zagościć w Twoim domu. Jest to pierwszy wprowadzony na rynek element oryginalnego poszycia stadionu.

Poliwęglan został wykonany na specjalne zamówienie w Niemczech. Wyprodukowany w sześciu oryginalnych odcieniach bursztynu. Pamiątkowy fragment poszycia ma wymiary 25x25 cm (oprawa o rozmiarach 50x70 cm). Został zamontowanypodczas budowy stadionu w 2010 roku i zdemontowany w 2017 roku.

Więcej szczegółów na stronie www.StadionEnerga.pl

 

7. Piłka z autografem Roberta Lewandowskiego

Na tej wyjątkowej Miasta Gdańsk oferujemy  piłkę z autografem Roberta Lewandowskiego, który przez ekspertów uważany jest za jednego z najlepszych polskich piłkarzy w historii, a także środkowych napastników i piłkarzy swojego pokolenia na świecie.

Piłka została przekazana na gdańską aukcję przez Złotego Sponsora koncertu "Gdańsk dla Orkiestry"-  firmę Drutex S.A. wiodącego producenta stolarki okienno-drzwiowej w Europie.

8. Piłka z podpisami piłkarzy reprezentacji Polski

Autografy zostały złożone 1 czerwca 2016 roku po meczu towarzyskim z reprezentacją Holandii rozegranym na Stadionie Energa Gdańsk.
Było to ostatnie spotkanie naszej reprezentacji przed rozpoczynającym się wkrótce Euro 2016, na którym nasi kadrowicze spisali się wyśmienicie docierając do ćwierćfinału.
W meczu zagrali:
Szczęsny - Piszczek (46 Cionek), Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski (46 Kapustka), Zieliński, Mączyński (80 Jodłowiec), Milik (87 Stępiński), Grosicki (77 Peszko) - Lewandowski (67 Linetty)

 

9. Pióro wieczne od Prez. Gdańska Pawła Adamowicza

Na tej wyjątkowej aukcji Miasta Gdańska oferujemy wyjątkowy przedmiot- pióro wieczne przekazane przez Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, którym to piórem 27.10.2017 r. podpisał umowę o dofinansowanie zabiegów in vitro w Gdańsku.

Więcej na:

http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Program-in-vitro-w-Gdansku-Umowy-podpisane-mozna-juz-sie-do-niego-zglaszac,a,92152

 

Wszystkie powyższe aukcje znajdują się na stronie Allegro Miasto Gdansk

Gdańsk dla Orkiestry

_DSC4867
_DSC4868
_DSC4869
_DSC4716
_DSC4719
_DSC4722
_DSC4729
_DSC4730
_DSC4732
_DSC4734
_DSC4738
_DSC4739
_DSC4741
_DSC4742
_DSC4745
_DSC4748
_DSC4749
_DSC4752
_DSC4753
_DSC4755