Już za chwilę 26 Finał WOŚP

26.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 r., oczywiście w niedzielę, zebrana tego dnia astronomiczna suma zostanie przeznaczona na “wyrównanie szans w leczeniu noworodków”, czyli na wsparcie oddziałów neonatologicznych w szpitalach.

Połowa kwestujących w styczniową niedzielę to uczniowie wszystkich typów szkół zebrani w szkolnych grupach pod opieką nauczycieli, czasem także rodziców. Niektóre gdańskie szkoły, jak np. I Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa nr 8 albo 45, rejestrują swoje odrębne sztaby.

Kolejna grupa wolontariuszy WOŚP to dojrzałe gdańszczanki i gdańszczanie skupieni najczęściej w klubach seniora, którzy nie tylko kwestują, ale także angażują się w prace organizacyjne i przy obsłudze finału Orkiestry na Targu Węglowym.

Pozostali kwestujący to po prostu gdańszczanki i gdańszczanie w różnym wieku, w tym np. grupy rekonstrukcyjne.

- Co roku w zbiórkę mocno angażują się także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobieszewie. Podczas zeszłorocznej orkiestry zebrali rekordową sumę pieniędzy. Zawsze też wspierają nas służbowo swoim wozem strażackim podczas organizowanego przez nas finałowego koncertu na Targu Węglowym - mówi Agnieszka Buczyńska. - Oczywiście nad bezpiecznym przebiegiem finału i kwestujących czuwa także policja i straż miejska.

Warto zaznaczyć, że dla części osób i szkolnych klubów wolontariatu udział w kweście na rzecz WOŚP jest początkiem regularnego zaangażowania “po godzinach”. W sztabie przy Regionalnym Centrum Wolontariatu dowiadują się, z jak wielu różnych opcji wolontariatu można skorzystać w Gdańsku.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finał WOŚP nie tylko poprzez wrzucenie określonej sumy do skarbonki, może to zrobić na różne sposoby:

- jako wolontariusz - pomoc przyda się przy organizacji i obsłudze loterii fantowej “Los dla WOŚP”, która odbywa się podczas finału na Targu Węglowym. Można także zaciągnąć się do pracy w sztabowym punkcie rozliczeń, przy obsłudze punktów żywieniowych dla kwestujących albo po prostu posklejać trochę skarbonek.

- sztab przy Regionalnym Centrum Wolontariatu zachęca do oferowania fantów na potrzebę wspomnianej loterii - jest to prośba zwłaszcza do firm. Przykładowe fanty/gadżety loteryjne to: zabawki, vouchery do klubu fitness i fryzjera, zaproszenia na kolację w restauracji.

- na profilu miasta Gdańska na Allegro oraz na scenie finałowego koncertu tradycyjnie odbywają się WOŚPowe licytacje. Lista unikatowych przedmiotów wciąż jest otwarta, każdy może dołożyć swoją cegiełkę także w ten sposób.

Kontakt w sprawie wsparcia WOŚP: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; można także zadzwonić do RCW (numery telefonu dostępne na stronie internetowej Centrum), albo napisać na profilu Centrum na Fb.

26. finał WOŚP na Targu Węglowym rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do godz. 20. Zdradzić możemy, że będzie “światełko do nieba”, mnóstwo wydarzeń muzycznych, nauka udzielania pierwszej pomocy i badania medyczne. Oficjalne ogłoszenie programu finału - 8 stycznia, ale już 3.go powinny się pojawić plakaty Koncertu na mieście.

Źródło: www.gdansk.pl

Gdańsk dla Orkiestry

Copyright © 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.