Program 26 Finału WOŚP

Podczas 26 Finału WOŚP jak co roku na targu Węglowym odbędzie się koncert Gdańsk dla Orkiestry wraz z wydarzeniami towarzyszącymi.

Podczas koncertu zagrają:

THE ROLLING DOORS - zespół grający psychodelic rock, altternative rock, rock'n'roll, w klimacie zmierzonym na miarę rock n' rolla z lat 60.

KLENCZON PROJECT - w skład grupy wchodzą muzycy, którzy współtworzyli i występowali w zespole Czerwone Gitary.

MITRA-  gdyński, siedmioosobowy zespół folk rockowy, w którego twórczości można znaleźć akcenty wielu gatunków muzycznych. Spoiwem nadającym zespołowi wyjątkowy charakter jest sekcja dęta, która w połączeniu z dźwiękami akordeonu i instrumentów klawiszowych buduje niepowtarzalny klimat i stanowi wyróżniające brzmienie zespołu.

Mitra to energetyczne szybkie rytmy, a także refleksyjne ballady

MARTA - Gdańszczanka, ma dopiero 17 lat, ale na rynek muzyczny wkroczyła pełną parą. Jej debiutancki singiel w trzy tygodnie po premierze miał na YouTube prawie 500 tys. wyświetleń, znalazł się też w popularnej wśród nastolatków grze na smartfony.

LANBERRY - Małgorzata Uściłowska znana pod pseudonimem Lanberry. Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Właścicielka niebanalnego głosu, która odważnie eksperymentuje z szeroko pojętą muzyką elektroniczną. Profesjonalną karierę muzyczna buduje od 2010 roku. Na swoim koncie ma m.in udział w płycie Warsoul Experience z projektem NOD, na której oprócz niej można było usłyszeć m.in. Wojciecha Waglewskiego, Marikę oraz rapera VNM’a. Inspiracje Lanberry poszukuje różnych gatunkach i nurtach muzycznych, wśród artystów z których czerpie najwięcej znajdują się takie postacie sceny muzycznej jak: Robyn, Sia, Tove Lo, Lorde, Chromeo, czy Beyonce.

SOUND'N'GRACE-  Znany szerokiej publiczności chor gospel, dzieki takim utworom jak: "Idealnie","Możesz wszystko",  "Dach" (Tabb & Sound'n'Grace), "100"(Sound'n'Grace & Filip Lato),

Zespół porusza się w nurcie łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r’n’b..Sound'n'Grace nie jest klasycznym chórem gospel, zarówno pod względem repertuaru, jak i wizerunku scenicznego – koncertuje nie tylko w miejscach uznawanych za 'święte' ale i w klubach jazzowych. , "Nic do stracenia"

MROZU - Jego muzykę cechuje przede wszystkim świetnie dobrana mieszanka popu, nowych brzmień, r’n’b oraz soulu. Szybko zyskał sobie fanów porywającymi rytmami, charyzmatycznym głosem, świetną prezencją. Znany z takich hitów jak; "Szerokie wody", "Nic do stracenia" feat. SOUND'N"GRACE, "Rolleccoster", "Globalnie" feat. KASTA, " Jaknie my to kto" feat Tomson. 

W programie na Targu Węglowym oprócz koncertów znajdują się:

Loteria fantowa - Losy będzie można nabyć za 5zł, 10zł oraz 20zł. Wśród fantów znjadują się vouchery, zabawki, kosmetyki, książki i wiele, wiele innych.

Krwiobus - tradycyjnie jak co roku na Targu Węglowym na wszystkich chetnych będzie czekał kwriobus, w którym bedzie mozna oddać krew.

Stoisko Fundacji DKMS - tak jak w zeszłym roku będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Pokazy pierwszej pomocy-przeprowadzone przez uczniów gdańskich szkół biorących udział w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować" za symboliczną kwotę wrzuconą do puszki WOŚP. Podobnie jak w zeszlym roku Inspektorat Ratowniczy przeprowadzi równiez pokazy prowadzone wraz z psami ratowniczymi.

Szpital Pluszowego Misia - najmłodsi uczestnicy wydarzeń na Targu Węglowym  będą mogli zaopiekować się pluszakami pod okien specjalistów w ramach za  symboliczną kwotę wrzuconą do puszki WOŚP.

Warsztaty z tworzenia latawców - Nawiązując do tegorocznego tła finału, dla wszystkich chętnych (za symboliczną kwotę wrzuconą do puszki), prowadzone będa warsztaty z tworzenia latawców. Gwarantujemy dobrą zabawę :).

Festiwal Foodtrucków - Trójmiejskie samochody gastronomiczne, tzw. food trucki zbiorą się wszystkie w strefie gastronomicznej WOŚP zapewniając szeroki wybór rozgrzewającego jedzenia na większy i mniejszy głód.

 

Program koncertu:

15:00

Rozpoczęcie koncertu

15:10

The Rolling Doors

15:50

Klenczon Projekt

16:20

Pokaz tańca

16:30

Mitra

17:10

Marta

17:40

Lanberry

18:20

Sound’n’Grace

19:10

Mrozu

19:50

Finał „Światełko do nieba”

Poszczególne godziny programu mogą ulec zmianie. 

Gdańsk dla Orkiestry

Copyright © 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.