Twój wolontariat w dniu Finału

 

Zostałeś/aś zarejestrowany/a w Sztabie jako wolontariusz, otrzymałeś/aś już swój identyfikator, puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba, która wrzuci pieniądze do tekturowej Skarbonki. Zapoznałeś/aś się z Regulaminem Wolontariusza, jesteś zatem gotów/gotowa do rozpoczęcia kwesty.
Zbierasz pieniądze wyłącznie w dzień Finału, czyli 30 stycznia 2022 r.. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych, nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.

 

Rozliczenie

Dopilnuj, by puszka została przeliczona w Twojej obecności, a zebrana przez Ciebie kwota została wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Bardzo ważne jest, abyś własnoręcznie podpisał/a się pod tą kwotą na liście (lub potwierdził ją online na stronie iWolontariusz.wosp.org.pl), ponieważ jest to dla nas informacja, że zgadzasz się z podaną sumą. Po rozliczeniu przez nas Twojego Sztabu – jeśli podałeś/aś numer telefonu, to otrzymasz od Fundacji wiadomość z potwierdzeniem kwoty, którą zebrałeś/aś do puszki kwestarskiej podczas finałowej zbiórki. 

 

Bezpieczeństwo

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał/a zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

 

 

A co jeśli nie mam sił?
 

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, zmarzłeś/aś, Twoja Skarbonka przemokła lub jest przepełniona, możesz przerwać zbiórkę i pójść się rozliczyć do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy i poczekaj na jej przeliczenie i dopełnienie wszystkich formalności.Drodzy wolontariusze podczas kwesty w ramach 30. Finału WOŚP pamiętajcie o obecnie obowiązujących zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19. 

 

Gdańsk dla Orkiestry

Copyright © 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.