Aktualności

Krwiobus na Targu Węglowym podczas 27 Finału WOŚP

AMBULANSOWY POBÓR KRWI

W dni 27. Finału jak co roku w okolicach  Teatru Wybrzeże przeprowadzona zostanie zbiórka krwi, podczas której zostanie wykorzystany specjalny ambulans do poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Gdańska. Jest on wyposażony w 4 stanowiska do poboru krwi, gabinet lekarski, miejsce do pobierania próbek krwi do analizy, rejestrację i poczekalnię dla dawców, w której wypełniają oni ankiety dotyczące stanu zdrowia. W ambulansie nad bezpieczeństwem dawców będzie czuwał wykwalifikowany personel medyczny – w tym m.in. lekarz, który przebada wszystkie osoby chętne do oddania krwi, pielęgniarki oraz laborantka. 

 

 Żeby prawidłowo odpowiadać na potrzeby pacjentów głównie liczymy na dawców grup 0 i A.

Żeby oddać krew trzeba:

- być zdrowym,

- nawodnić organizm wypijając przynajmniej pół litra płynów,

- zjeść wcześniej lekkie śniadanie (nie przychodzimy na czczo!)

- ważyć minimum 50kg

 

- mieć 18-65 lat

- posiadać przy sobie dokument potwierdzający tożsamość ze zdjęciem i PESELem

- nie palić papierosów na pół godziny przed oddaniem krwi.

Nie trzeba przynosić żadnych badań lekarskich, ani książeczek zdrowia – na miejscu jest lekarz, u którego przejdzie się wszystkie wymagane badania.

Pobyt w ambulansie to około 45 minut + wcześniejsza kolejka, która mamy nadzieję w niedzielę będzie spora :) Także prosimy też dawców o uzbrojenie się w cierpliwość.

Każda osoba, która odda honorowo 450 ml krwi otrzyma posiłek regeneracyjny w postaci 8 czekolad, soczku i ciasteczek.

Organizatorami poboru krwi jest Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Gdańska z wolontariuszami Europejskiej Fundacji KrewAktywni.

Gdańsk dla Orkiestry

Copyright © 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.